Materace medyczne – dobrze dobrane materace ortopedyczne gwarancją komfortowego snu

Jeśli cierpimy na bóle pleców, osteoporozę lub reumatoidalne zapalenie stawów, materac ortopedyczny może być rozwiązaniem problemu bolących pleców. Dobry materac to inwestycja, a materace ortopedyczne są droższe niż inne rodzaje materacy. Jednak biorąc pod uwagę, że w łóżku spędzamy jedną trzecią życia, warto zainwestować w coś, co zapewni nam komfortowy sen i pomoże w walce z bólem.

Jak wybrać materac ortopedyczny? Materace Bielsko Biała

Materac ortopedyczny zapewni nam doskonałe podparcie i zmniejszenie nacisku, dzięki czemu nasz kręgosłup pozostanie prosty, a my będziemy mogli wstać z łóżka wypoczęci.

Najlepszym sposobem, aby przekonać się, czy materac ortopedyczny pomoże nam w walce z bólem pleców, jest jego przetestowanie. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zdiagnozowano u nas problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. Jeśli bóle pleców dopiero się pojawiły, przed zakupem nowego materaca warto odwiedzić kręgarza lub fizjoterapeutę.

Warto sprawdzić oferty salonów, które specjalizują się w dobieraniu materacy. Specjaliści pomogą dobrać rozmiar materaca, twardość materaca, jego rodzaj (materac piankowy, materac sprężynowy, materac kieszeniowy itp.), udzielą informacji na temat użytych materiałów (np. pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej, sprężyny multipocket itp.). Dobrze dopasowany materac rehabilitacyjny może okazać się najlepszą inwestycją w nasze zdrowie.

Materace ortopedyczne Bielsko Biała – zdrowe podparcie kręgosłupa

Materace ortopedyczne to rodzaj materaca, który został stworzony specjalnie po to, aby zapewnić wsparcie dla całego ciała podczas snu. Są one często zalecane przez ortopedów, fizykoterapeutów i kręgarzy. Są one dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa i inne problemy ortopedyczne, a także dla tych, którzy po prostu chcą mieć bardziej podtrzymujący materac.

Zadaniem materaca ortopedycznego jest zmniejszenie nacisku na kręgosłup i stawy oraz pomoc w prawidłowym ułożeniu ciała podczas snu. Może to skutkować zmniejszeniem bólu, zwłaszcza u osób cierpiących na takie schorzenia, jak zapalenie stawów czy fibromialgia. Dobre materace ortopedyczne są również zaprojektowane w taki sposób, aby ograniczyć przenoszenie ruchów, dzięki czemu, ruchy jednego z partnerów nie zakłócają snu drugiego. 

Materace zdrowotne i ortopedyczne – zalety

Wśród wielu korzyści płynących ze stosowania materaca ortopedycznego można wymienić poprawę postawy, lepszy sen oraz zmniejszenie lub wyeliminowanie ryzyka wystąpienia wielu problemów medycznych. Materace ortopedyczne są zaprojektowane tak, aby zapewniać stabilne podparcie dla pleców i zmniejszać nacisk na kręgosłup. Pomagają one osobom z bólem kręgosłupa, ale także zapobiegają powstawaniu tych dolegliwości.

Postawa ciała jest bardzo ważna dla zdrowia, a materace ortopedyczne odgrywają istotną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała przez całą noc. Odciąża to kręgosłup i sprzyja jego prawidłowemu ułożeniu. W rezultacie osoby cierpiące na skoliozę lub kifozę mogą odnieść znaczną ulgę, śpiąc na materacu ortopedycznym, ponieważ pomaga on im utrzymać prawidłową postawę ciała.

Materace ortopedyczne zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia bólu pleców. Osoby cierpiące na bóle szyi i ramion często zauważają, że ten rodzaj materaca pomaga im czuć się bardziej komfortowo, zmniejszając jednocześnie ból spowodowany zbyt długim spaniem w jednej pozycji. Może to również poprawić krążenie, co poprawia ogólny stan zdrowia poprzez dostarczanie tlenu do ważnych narządów podczas snu.

Większość materaców ortopedycznych jest wykonana z pianki z pamięcią. Pianka z pamięcią dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając równomierne rozłożenie ciężaru, co pomaga zapobiegać bólom. Materace ortopedyczne są zazwyczaj twardsze, co nie każdemu przypadnie do gustu, ale niektórym osobom może odpowiadać.

Materace ortopedyczne – wysoki komfort snu dla kobiet w ciąży

Materac o właściwościach ortopedycznych ma dodatkowe zalety dla kobiet w ciąży. Odpowiedni materac zapewnia właściwe podparcie kręgosłupa, nie będąc przy tym zbyt miękkim ani zbyt twardym. Zmniejsza to nacisk na stawy i pozwala spać spokojniej. Korzyści z takiego rozwiązania będą najbardziej odczuwalne w drugim i trzecim trymestrze ciąży, kiedy ciało jest cięższe niż zwykle i uzyskanie wygodnej pozycji może być trudne. Ponadto materac ortopedyczny podtrzymuje kręgosłup w prawidłowej pozycji, dzięki czemu nie budzimy się z bólami.

Materace ortopedyczne posiadają status wyrobu medycznego, dlatego mogą być używane przez kobiety w ciąży. Wykorzystane materiały do ich produkcji są bezpieczne dla przyszłych mam. Najczęściej używana jest pianka termoelastyczna, pianki wysokoelastyczne vpphr, które znacznie zwiększają komfort snu. Warto sprawdzić materac Sleepmed comfort, materac Sleepmed premium, materac Sleepmed supreme. Wybór materacy ortopedycznych jest naprawdę spory. Każdy z pewnością doceni ich higieniczność i opcję z możliwością konfiguracji twardości. Optymalne dopasowanie do kształtu ciała to główna zaleta materacy ortopedycznych. Nikomu nie trzeba przypominać, że kobiety w ciąży muszą mieć wygodny materac, który zapewni im komfortowy sen oraz poprawi krążenie krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.